Záznamové zařízení slouží k uložení a archivaci záznamů videa a (zvuku) z jedné či více kamer. Nejběžnějším a nejspolehlivějším záznamovým zařízením je digitální videorekordér (DVR, NVR), který ukládá videozáznam na hard-disk (HDD) uložený přímo ve videorekordéru. Některá DVR mají i několik HDD disků. Mobilní DVR, speciální kamery, provádí většinou záznam na SD kartu. Doba záznamu z kamer se odvíjí od velikosti kapacity HDD a může být několik dní až několik měsíců. K záznamu lze použít s použitím speciální videokarty i počítač. Obsluha těchto zařízení je jednoduchá. V naší nabídce naleznete DVR od různých výrobců. Tyto DVR umožňují dle provedení záznamu z analogových kamer, IP kamer nebo obojí najednou (tzv. hybridní DVR).
Václav Tržický
Nabídka záznamových zařízení (DVR) je v současné době natolik rozsáhlá, že není možné úplně popsat všechny varianty a možnosti v této krátké prezentaci. Jejich výběr se liší typ od typu instalace, použití a kofigurace, proto Vám nejlepší řešení nabídne náš technik.
Systémy pro PC
HD-SDI videorekordéry záznamenávají obraz z HD-SDI kamer ve vysokém obrazovém rozlišení 1080p (Full HD: 1920x1080), 720p (HD: 1280x720). Tyto videorekordéry umožňují (standardní BNC konektory) pro připojení 4, 8, 16 HD-SDI kamer. Digitální videosignál se přenáší po standardním koaxiálním kabelu (s impedancí 75 ohm). Obraz je  ukládán na pevný disk HDD v komprimovaném formátu H.264. Videorekordéry disponují gigabitovým ethernetovým rozhraním pro připojení k vysokorychlostním PC sítím LAN/Internetu. Rekordér je možno monitorovat ze vzdáleného PC pomocí standardního webového prohlížeče nebo CMS sofwaru. K HD-SDI rekordéru se připojuje VGA nebo HDMI monitor s vysokým rozlišením (1920x1080).
Záznamová zařízení pro PC se skládají z videokarty (hardware) pro připojení CCTV kamer. Po instalaci hardware a software slouží PC jako bezpečnostní digitální videorekordér DVR. Videokarty jsou dodávány v provedení pro 4, 8 nebo 16 kamer. Videosystém pro PC je možno rozšiřovat přikoupením a osazením o další videokarty. Některé videokarty pro PC mohou sloužit jako tzv. hybridní videosystémy, které spojují analogové CCTV kamery a IP-kamery.
NV-5000 - PCI karta, 4CH, 1xTV-out, 100 fps,D1 zázn. IP a anal
NVEX-5000 - rozšiřující modul PCI karty, 4CH
iVMS4200 - klientský SW pro Hikvision IP, DVR, NVR, NVS
IO BOX AVER - rozšiřující modul I,O
Přenosné videorekordéry PVR zaznamenávají obraz zpravidla z jedné kamery (někdy je již kamera součástí dodávky). Přenosné a kapesní videorekordéry PVR slouží především pro mobilní video aplikace, jako jednorázová "skrytá instalace" pro monitorování opakovaně narušovaných prostor, videoinspekce nesnadno přístupných míst (monitorování technolog. provozů, opotřebení stavebních konstrukcí a materiálů, geolog. inspekce), monitorování různých mobilních činností (úkonů, pracovních postupů, operací, zásahů apod.), skrytý mobilní videomonitoring, monitorování sportovních aktivit, mobilní instalace do dopravních prostředků, apod. Digitální obraz je zaznamenáván na integrovaný pevný disk HDD 2.5", ale zpravidla na paměťovou kartu (např. SD/SDHC kartu).
Přenosné videorekordéry PVR
Síťové digitální videorekordéry (NVR  "Network Video Recorder") záznamenávají obraz z IP kamer. Jedná se v podstatě o síťový disk (NAS), který umožňuje zaznamenávat data z IP kamer. K síťovému rekordéru se lze připojit z kteréhokoliv počítače v síti a pomocí standardního webového prohlížeče (např. IE) je pak možné prohlížet uložený záznam nebo sledovat živý obraz z IP kamer. Videorekordéry se dodávají pro různý počet IP kamer, např. pro 4, 8, 16, 24, 32, 48 a 64 IP kamer (i více, až 256 kamer). Provoz na těchto zařízení je stejná, jako na klasickém DVR. Výhodou je vyšší kvalita záznamu (až 12 Mpix), nastavní kamer na dálku a připojení jednotlivých kamer po stávající domácí nebo firemní síti.

Při návrhu kamerových systémů založených na IP technologii je nutno dbát na dostatečnou propustnost počítačové sítě. Pro rozsáhlé systémy s desítkami až stovkami kamer je nutné počítačovou síť pro IP kamery dimenzovat na rychlost 1GB/s, popřípadě zvolit alternativu s vybudováním samostané sítě pouze pro IP kamery. Podpora Windows, Android, iPhone, iPad. Instalujeme vysoce spolehlivé síťové videorekordéry QNAP, (podporují IP kamery všech významných výrobců ACTi, Axis, Arecont, Vision, Canon, Cisco/Linksys, Dlink, Edimax, Elmo, Etrovision, Ganz, iPUX, iQeye, Levelone, Messoa, Mobotix, Panasonic, Sanyo, Sony, Toshiba, Trendnet, Vivotek, Y-cam) – přes 300 modelů kamer MJPEG, MPEG4, H.264, megapixel a multimegapixel rozlišení) a síťové videorekordéry HIKVISION ( kamery Panasonic, Sony, AXIS, Bosch, SANYO, Zavio, Provideo, Arecont, Acti, Pelco, Vivotec, Infinova

  • Analog 960H
  • AHD
  • HD-TVI (Turbo)
  • HD-SDI
  • HD-CVI
Z HD technologie provádíme instalace těchto záznamových zařízení:
AHD (Analog HD) představuje nejnovější technologii pro analogový přenos obrazu ve vysokém rozlišení (HD) po koaxiálním kabelu. Tato technologie, vyvinutá korejskou firmou Nextchip, umožňuje dosahovat rozlišení 1280x720 (AHD1.0), resp. 1920x1080 (AHD2.0). Separace jasové a barevné složky zajišťují věrný, vysoce kvalitní obraz, vysokofrekvenční filtr pak výrazně potlačuje případný šum při nízké úrovni osvětlení. Pro přenos AHD signálu lze využít buď standarní koaxiální kabely (dosah až 500m), nebo UTP kabeláž pomocí balun převodníků. U některých kamer je OSD menu kamery nastavitelné přes OSD-OC ovladač po koaxiálním kabelu.

Protože se analogově přenáší nekomprimovaná „raw“ data, nedochází k žádným prodlevám, kostičkování, zasekávání apod. Jedná se o uživatelsky příjemnou plug & play technologii, která na rozdíl od IP systémů nevyžaduje speciální IT znalosti. AHD kamerové systémy jsou zpětně kompatibilní s analogovými CCTV systémy 960H; AHD rekordéry s technologií AHD2.0 jsou hybridní, protože kromě AHD kamer podporují rovněž záznam z IP kamer.

ADR8200 - 8CH hybrid, H.264, 100fps-720p, 1xSATA,AHD
HD1600F-PDR - HD-SDI, 16CH, 400 sn, 2x SATA, PoC, CoC
DS-7108HWI-SH - 8 kanálový mini rekordér - REALTIME 960H
Hybridní videosystémy je možno rozšiřovat až do 64 kamer.Pokud je požadován záznam a správa více IP kamer na PC, jsou k dispozici různé nadstavbové software, které kromě záznamu poskytují řadu dalších doprovodných funkcí (inteligentní video analytika, e-map, sledování obrazu na mobilním telefonu atd.).

ADR16820  - 16CH hyb. 1080p, 400fps,720p,AHD
MDR-U4000 - 4CH, H.264, hybrid, 60fps-1080p, 1xSATA
VDR4200 - 4CH, 100sn-D1, 1xSATA, HDMI, VGA
DS-7104HGHI-E1 - 4 kanálový TurboHD rekordér - 720P
DS-7332HGHI-SH - 32 kanálový TurboHD rekordér - 1080p
VS-4116 Pro+ HW NVR,16 kamer,4xHDD,Raid
EH1116 Nano - 16CH, hybridní, H.264, 1xSATA
ENR-110 - HW NVR, 4 IP ACTi kamery, 2xHDD (až 8TB)
DS-7604NI-E1 - 4 kanálový NVR pro IP kamery (25Mb-80Mb)
Digitální videorekordéry (DVR Analog 960H) jsou nejvíce rozšířeným zařízením pro zaznam obrazu ze CCTV kamer v rozlišením 300 až 900TVř v digitálním formátu na pevný disk HDD. Zaznamenávají obraz z více CCTV kamer současně. Bezpečnostní záznamová DVR jsou zpravidla dodávány pro 4, 8 nebo 16 CCTV kamer.  Videorekordér je vybaven webserverem, který umožňuje vzdálený videomonitoring přes LAN/Internet, díky němuž se můžete podívat na živý obraz i záznam pomocí internetového prohlížeče nebo softwaru v PC, s níž lze  i dálkově konfigurovat jednotlivá nastavení, včetně stažení vybraného záznamu na USB, do počítače a uložení v něm, nebo vypálit na DVD (pokud je DVR vybaveno vypalovačkou).
Hybridní HIKVISION TurboHD-DVR rekordéry v současnosti umožňují nahrávat obraz klasických analogových kamer a HD-TVI kamery s rozlišením až 2 Megapixely včetně IP kamer. Technologie TurboHD podporuje přenos Full HD videa po koaxiálním kabelu nebo UTP kabelu a kompatibilitu se systémem Tribrid (současné nahrávání TurboHD, IP a analog kamer). Tato nová revoluční technologie představuje skutečný průlom ve vývoji analogového přenosu. Produktové označení TurboHD zahrnuje celou řadu Full HD kamer a DVR zařízení, které nabízejí bezproblémovou kompatibilitu se všemi video formáty. Od běžného analogového formátu 960H, pak plnou kompatibilitu Full HD technologie HD-TVI a zároveň podporu až 2 megapixel IP kamer. Takto je možné vytvořit tribridní systém s minimálními investicemi, možností výměny a doplnění kvalitnějšími megapixelovými kamerami i do budoucna. Přenos po koaxiálním kabelu přenáší video signál, audio signál a dvojcestnou datovou komunikaci RS 485 po jednom koaxiálním kabelu. Po UTP kabelu je nutné použít na každé straně speciální HD TVI převodník. Rekordéry mají rozhraní 1000Mbps pro připojení do sítě LAN, které umožňuje uživatelům vzdálený přístup z PC nebo mobilních telefonů. K DVR lze připojit monitor s rozlišením Full HD prostřednictvím HDMI nebo VGA výstupu.

... ELEKTROKAMERA ...
Záznamová zařízení
Kamerové systémy
Zabezpečovací systémy
Vstupní systémy
Elektroinstalační práce
                           V případě zájmu o montáž kamerového systému nás prosím kontaktujte .

Provedeme Vám předběžnou kalkulaci ceny, případně domluvíme nezávaznou návštěvu místa budoucí instalace. Po zhodnocení místních podmínek navrhneme nejvýhodnější řešení, které bude splňovat vaše požadavky a provedeme výběr s předběžnou kalkulací cen potřebných komponentů.
ELEKTROKAMERA
ELEKTROKAMERA tel: 737 855 934 Václav Tržický Semice 220

HDCVI ZPRACOVÁNÍ A ZÁZNAM    Výrobce Dahua nabízí 3 řady HDCVI rekordérů s označením 4000, 5000 a 7000:
  • Řada 4000, označovaná také jako 720 Lite, umožňuje zpracovávat rozlišení pouze 720p.
  • Řada 5000 zpracovává rozlišení 720p i 1080p při snímkové frekvenci 25/12 snímků na kanál (720p/1080p).
  • Řada 7000 poskytuje opět záznam v obou rozlišeních, ale v reálném čase (tj. 25 snímků/kanál). V nabídce jsou modely pro vstup 4, 8 a 16 kanálů vybavené 1, 2 nebo 4 HDD.
Všechny rekordéry jsou tribridní - tj. lze k nim připojit CVI, analogovou nebo IP kameru. Rekordér připojené zařízení automaticky rozpozná. Samozřejmá je podpora vzdáleného klientského přístupu po LAN/Internetu (Smart PSS) a využití mobilních klientů (DMSS) pro iOS a Android. Rekordéry Dahua s průvodcem rychlé instalace umožňují automatické připojení k DDNS serverům a nově i funkci P2P (Peer-to-Peer), což velmi zjednodušuje spojení s mobilní aplikací a PC klientem pro vzdálený přístup po internetu bez nutnosti nastavování port forwardingu na routeru.

Mobilní aplikace zvaná DMSS (Digital Mobile Surveillance System) slouží k dohledu a ovládání NVR/HCVR/DVR/IPC Dahua z mobilních zařízení s operačním systémem Android nebo Apple. Verze "gDMSS Lite" je zdarma pro mobilní telefony, "gDMSS HD Lite" je zdarma pro tablety a verze "gDMSS Plus" je rozšířená placená. Uživatel si nainstaluje aktuální verzi aplikace přímo z Google Play nebo Apple Store.
Dahua - mobilní aplikace - DMSS pro Android, iOS
NOVINKA
Dahua Technology - DMSS
    Na konci stránky
Dahua - mobilní aplikace - DMSS pro Android, iOS
NOVINKA